Atsevišķas bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu iekārtas tiks noņemtas un aizvietotas ar jaunām vai remontētām; jaunas rotaļu iekārtas šogad plānots uzstādīt Ozolskvērā un Loka maģistrālē Nr.5
Aprīļa beigās sākta atsevišķu bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu iekārtu, kas nolietojušās, noņemšana. Visas iekārtas tiks izvērtētas un pārbaudītas, ja būs iespējams, veiks to remontu. Ja iekārta būs neatgriezeniski nolietojusies, jau tuvākajā laikā tā tiks aizstāta ar jaunu, funkcionāli līdzīgu. Ir izveidots noņemamo vai nomaināmo iekārtu plāns, kura realizācija notiks pakāpeniski, lai kāds rotaļu vai vingrošanas laukums uz ilgu laiku nepaliek bez iekārtām un iespējām tās izmantot. Pamazām tiks izvietotas arī ierīču informatīvās zīmes, kādam vecumam tās paredzētas un kā pareizi jālieto.
Kā pirmais, kur sākti darbi, ir rotaļu laukums Satiksmes ielā Nr. 33, kur noņemts bērnu rotaļu komplekss. Tur plānots uzstādīt jaunu iekārtu – namiņu ar smilšu kasti. Jāpiebilst, ka rotaļu laukumā Satiksmes ielā Nr. 33 jau nākamgad saskaņā ar pieejamo finansējumu plānota pilnīga renovācija.
Nolietoto un bīstamo rotaļu iekārtu noņemšana plānota Raiņa parkā, Asteru ielā Nr. 16, Vaļņu ielas skvērā, Kooperatīva ielā Nr. 8. Katrā pa vienai iekārtai: Raiņa parkā – dubultais slēpošanas imitācijas āra trenažieris, Asteru ielā – šūpoles uz atsperes un Vaļņu ielā – karuselis. Arī aktīvās atpūtas laukumos Kooperatīva ielā un Skolotāju ielā tiks noņemti vingrošanas iekārtu elementi, kurus izvērtēs un, ja nepieciešams, nomainīs ar jauniem.
Tuvākajā laikā plānots uzsākt jaunu ierīču uzstādīšanu bērnu rotaļu laukumā Ozolskvērā un Loka maģistrālē Nr. 5, kur plānota pilnīga rotaļu iekārtu nomaiņa ar jaunām.
Ikdienā rūpējamies par bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu un iekārtu drošu lietošanu, tiek sekots līdzi tīrībai, kārtībai, tehniskajam stāvoklim un nepieciešamības gadījumā tiek organizēts iekārtu, seguma vai aprīkojuma remonts vai noņemšana. Pavasaros pirms aktīvās siltās sezonas organizējam smilšu papildināšanu vai nomaiņu smilšu kastēs, lauztu vai bīstamu ierīču noņemšanu un remontdarbus vai jaunu ierīču uzstādīšanu pieejamā finansējuma ietvaros.
Pašvaldības apsaimniekošanā esošo rotaļu laukumu pārbaude pilsētā veikta saskaņā ar 2020. gada 7. janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 18. “Spēļu un rekreācijas laukumu drošuma noteikumi”. Minētie noteikumi nosaka nepieciešamos pasākumus, kontroles un uzraudzības kārtību radīto risku novēršanai vai mazināšanai publiskajā ārtelpā izbūvētu publiskai lietošanai paredzētajiem spēļu un rekreācijas laukumiem, kā arī tajos esošajām iekārtām un aprīkojumam.
Jelgavas pilsētā ir septiņpadsmit bērnu rotaļu laukumi un septiņi aktīvās atpūtas laukumi ar āra trenažieriem, ko apsaimnieko JPPI “Pilsētsaimniecība”. Šie rotaļu laukumi pilsētā atrodas Kooperatīva ielā Nr. 8, Satiksmes ielā Nr. 33 un Nr. 59, Asteru ielā Nr. 16, Puķu ielā Nr. 1, Ozolskvērā, Vaļņu ielas skvērā, Raiņa parkā, Lielajā ielā Nr. 15a, Lielajā iela Nr. 10, Katoļu ielā Nr. 7, Pasta salā, Krasta ielā Nr. 9 Lielupes labajā krastā, Zvaigžņu ielā, Loka maģistrālē Nr. 5 un Nr. 7 un Garozas ielā Nr. 34, savukārt, āra vingrošanas laukumi izveidoti 4. līnijā pie Miezītes bibliotēkas, Skolotāju ielā Nr. 8, Ozolskvērā, Raiņa parkā, Pasta salā, Krasta ielā Nr. 9 Lielupes labajā krastā un Lāčplēša ielā Nr. 19A. Pēdējo gadu laikā pilsētā ir izveidots jauns bērnu rotaļu laukums Garozas ielā Nr. 36 un Satiksmes ielā Nr. 59, uzstādītas jaunas ierīces jau esošajos laukumos Ozolskvērā, Loka maģistrālē Nr. 5, Lielajā ielā Nr. 15a un Zvaigžņu ielā pie dīķa. Ir izveidoti arī jauni vai papildināti ar iekārtām āra trenažieru laukumi – Pasta salā un Ozolskvērā.
Pilsētas ārtelpā publiski pieejami ir ne tikai pašvaldības apsaimniekošanā esoši bērnu rotaļu un vingrošanas laukumi, bet arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmos vai privātīpašumos esošie laukumi. Iestādes speciālisti, veicot ikdienas pilsētas apsekošanu, ir konstatējuši, ka arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistītajos zemesgabalos publiskajā ārtelpā ir rotaļu iekārtas ar vizuāli neapmierinošu tehnisko stāvokli vai nolietojušās. Nosūtot vēstules jau 2020. gada nogalē vairākiem daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājiem jautājuma aktualizēšanai ar dzīvokļu īpašniekiem, esam aicinājuši arī citus rotaļu un vingrošanas laukumu apsaimniekotājus vai īpašniekus izvērtēt un organizēt apsaimniekoto dzīvojamo māju piesaistītajos zemesgabalos esošo publiski pieejamo rotaļu iekārtu un rotaļu laukumu segumu atbilstības izvērtēšanu drošības standartiem un nepieciešamības gadījumā veikt iekārtu labošanu vai noņemšanu.
Vienlaikus uzrunājam arī bērnu rotaļu laukumu lietotājus, aicinām būt saudzīgiem pret ierīcēm un aprīkojumu, izvērtēt bērnu vajadzības un iespējas. Ievērot to, ka rotaļu ierīces, kas ir viegli pieejamas, domātas mazākiem bērniem, un ierīces, kurām ir grūtāk piekļūt, domātas lielākiem bērniem. Aicinām vecākus būt atbildīgiem un nepakļaut mazākos bērnus riskam, ieceļot ierīcēs, kas paredzētas lielākiem bērniem. Vecākiem ir jāizvērtē vai bērns attiecīgajā ierīcē var tikt ar visu galā pats.
Aicinām par konstatētām bīstamības pazīmēm vai bojājumiem kādā no bērnu rotaļu vai aktīvās atpūtas laukumiem nekavējoties informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centru pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.