Ja satiec meža dzīvnieku pilsētā, zini, kā rīkoties!
Pēdējos gados Jelgavas pilsētvidē arvien vairāk tiek pamanīti dažādi meža iemītnieki – lapsas, bebri, stirnas, pat aļņi. Kā uzsver speciālisti, tas ir viens no apliecinājumiem, ka pilsēta ir zaļa un dabai draudzīga. Taču iedzīvotājiem jāapzinās, ka, pamanot meža zvēru pilsētā, tam nevajadzētu tuvoties un barot, bet, ja dzīvnieks ir bezpalīdzīgā stāvoklī, jāziņo Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa bezmaksas atbalsta tālruni 8787.
Jāņem vērā, ka zvēri ir gudri un, ja nejauši ieklīduši pilsētā, paši atrod ceļu uz savu mājvietu mežu. Tāpat zvēri paši prot parūpēties par barību, tāpēc tos nedrīkst barot. Tieši viegli pieejama barība pilsētā ir viens no iemesliem, kāpēc dzīvnieki no savas ierastās vides nonāk pilsētā.
Visbiežāk Jelgavā var pamanīt lapsas, un, kā uzsver Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, lapsas pilsētvidē ir normāla parādība, jo te tām ir barība un cilvēku klātbūtne daudz netraucē. Tāpēc atsevišķos gadījumos tās pilsētu jau izvēlējušās par savu mājvietu. Pamanot lapsu pilsētā, iedzīvotāji aicināti nebūt pārgalvīgi un nekādā gadījumā necensties veidot kontaktu ar dzīvnieku, ievērot distanci. Tāpat vecāki aicināti to pārrunāt ar saviem bērniem. Kaut arī lapsas ierasti nav agresīvas pret cilvēku, jāatceras, ka tās ir meža dzīvnieki. Gadījumos, kad dzīvnieks izrāda agresiju vai ir nokļuvis bezpalīdzīgā stāvoklī, iedzīvotāji aicināti ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa bezmaksas atbalsta tālruni 8787.
Slimību profilakses un kontroles centrs uzsver, ka Pasaules dzīvnieku veselības organizācija Latviju oficiāli ir atzinusi par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas. Pēdējie cilvēka trakumsērgas gadījumi Latvijā reģistrēti (pa vienam gadījumam gadā) 1993., 1996. un 2003. gadā. Savukārt pēdējais trakumsērgas gadījums meža dzīvniekiem konstatēts 2010. gadā.