Iestāde
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde „Pilsētsaimniecība” (turpmāk visās sadaļās – Iestāde) ir Jelgavas valstspilsētas domes (turpmāk – Dome) izveidota Jelgavas valstspilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) iestāde.
Iestādes funkcijas
-
plānot, organizēt un kontrolēt pilsētas administratīvās teritorijas labiekārtošanu;
-
gādāt par sanitāro tīrību pilsētas administratīvajā teritorijā;
-
plānot, organizēt un kontrolēt pašvaldības mežu un publiskā lietošanā esošo ūdeņu apsaimniekošanu;
-
nodrošināt ceļu satiksmes kustības drošības plānošanu un ar to saistīto pasākumu izpildi;
-
piedalīties nodarbinātības pasākumos, kas veicina bezdarbnieku un sociālo iestāžu norīkoto personu atbalstu Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā;
-
nodrošināt sabiedriskā transporta maršrutu infrastruktūru.
Iestādes uzdevumi
-
Organizēt plānošanu, izveidošanu, būvniecību, rekonstruēšanu un uzturēšanu šādiem infrastruktūras objektiem:
-
ielas, ietves, ceļi, laukumi;
-
hidrotehniskās būves un sistēmas: grāvji, caurtekas, kolektori, sūknētavas, tilti, meliorācijas sistēmas u.c., kā arī pretplūdu pasākumi;
-
sabiedriskie apstādījumi: parki, skvēri, bulvāri, alejas, zaļās zonas, u.c.;
-
ielu, laukumu un citu Iestādes apsaimniekošanā esošo publiskai lietošanai paredzēto teritoriju apgaismošana;
-
pašvaldības iekārtotās ielu tirdzniecības vietas;
-
meteoroloģiskās stacijas;
-
sakaru kanalizācija;
-
ielu nosaukumu norādes;
-
kapsētas un piemiņas vietas.
-
-
Organizēt:
-
pilsētas mežu uzturēšanu kārtībā un to apmežošanas plānošanu;
-
peldvietu uzturēšanu;
-
bezpiederīgo mirušo personu kremēšanu un apbedīšanu;
-
sabiedriskā transporta pieturvietu izbūvi, ceļa zīmju un aprīkojuma uzstādīšanu un to uzturēšanu, kā arī piedalīties jauno maršrutu izstrādē;
-
rakšanas darbu atļauju izsniegšanu, uzturot reģistru, kā arī uzraudzīt izsniegto atļauju izpildes kārtību un nodrošināt objektu pieņemšanu pēc darbu izpildes.
-
-
Plānot un veikt – ceļu satiksmes kustības drošības jomā:
-
transporta kustības shēmu izstrādi sabiedriskajiem pasākumiem un saskaņošanu būvniecības procesiem;
-
satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu un uzturēšanu.
-
-
Organizēt, piedaloties pasākumos, kas veicina bezdarbnieku un sociālo iestāžu norīkoto personu atbalstu:
-
Valsts probācijas dienesta teritoriālās struktūrvienības norīkoto personu nodarbināšanu pilsētas infrastruktūras objektu uzturēšanas darbos;
-
Nodarbinātības valsts aģentūras nosūtīto personu un maznodrošināto personu (pabalstu saņēmēju) iesaistīšanu pilsētas infrastruktūras objektu uzturēšanas darbos.
-
-
Nodrošināt:
-
pilsētas infrastruktūras objektu informācijas tehnoloģiju sistēmu izveidošanu, uzraudzību, darbību;
-
ģeogrāfiskās informācijas sistēmas slāņu aktualizēšanu savas kompetences ietvaros;
-
savā kompetencē esošo pašvaldības funkciju realizēšanai piešķirto finanšu līdzekļu administrēšanu, to lietderīgu un racionālu izmantošanu;
-
pašvaldības autoceļu (ielu) fonda mērķdotācijas līdzekļu administrēšanu, to lietderīgu un racionālu izmantošanu;
-
citos normatīvajos aktos noteikto uzdevumu izpildi.
-
-
Piesaistīt un realizēt Eiropas Savienības struktūrfondu un citu ārvalstu finanšu instrumentu, valsts un Jelgavas pilsētas projektus un programmas saskaņā ar Domes lēmumiem.
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes ``Pilsētsaimniecība`` kolektīvs 2023. gadā
Video par Iestādi
Video tekstuālā alternatīva
Ir agrs rīts. Pilsēta mostas. Drīz jelgavnieki dosies katrs savās ikdienas gaitās. Ik rītu viņus sagaida notīrītas ielas un ietves, labiekārtotas atpūtas vietas un parki, nodrošināta ceļu satiksme, sakoptas sabiedriskā transporta pieturvietas un vēl daudzas citas lietas, kuras ikdienas steigā paliek nepamanītas acu skatam. Jelgavas pilsēta ir jelgavnieku kopējas mājas, kuras tiek koptas un nemitīgi uzlabotas. Visi šie darbi ir Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pārziņā.
Ik rītu visu nozaru vadītāji sanāk kopā, lai pārrunātu un plānotu darāmos darbus, kad aktuālais izrunāts, katrs dodas savās gaitās. Tiek apsekota pilsēta, uzraudzīta aizsākto darbu gaita, organizētas tikšanās ar iedzīvotājiem, lai uzklausītu viņu ierosinājumus un vēlmes. Katram gadalaikam ir savs darāmo darbu saraksts.
Pavasaros, kad palu ūdeņi noskrējuši Lielupē un Driksā, var sākt krastu uzkopšanu. Gluži kā mājas slieksnis rūpīgi un pamatīgi tiek mazgāta promenāde no palu ūdens nogulām, iztīrot katru stūri un savienojumu vietu. Lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu baudīt rāmo ūdens plūdumu, upēs tiek ievietotas pontona laipas, pie kurām var laivu piesiet vai vienkārši pabaudīt ūdens tuvumu. Pasta salas estrāde vēl gaida savas ziedošās puķu kastes, kuras uzplauks pēc pavasara salnām, bet vīri jau rosās pludmalē. No ūdens tiek celti ārā ledus atstātie saneši, dažādi atkritumi un pat lielāki gliemežvāki. Pludmale tiek sakopta un peldēt gribētājiem nekas netraucēs baudīt peldi Lielupē.
Maija sākumā, tuvojoties tūrisma sezonai, atdzīvojas pilsētas strūklakas, lai Driksas upes ūdens varētu pulsēt caur strūklaku ūdens vadiem, tiek nomainīti filtri, pārbaudīta ūdens padeves sistēma. Pirmā iepukstas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa sirds. Mazas ūdens strūkliņas atkal savieno trīs akmens daļas un notek strūklakas pakājē. No Jelgavas studenta lietussarga sāk pilēt ūdens lāses un promenāde pie Driksas upes priecē atpūtniekus ar savām ūdens terasēm. Sakopti tiek pilsētas pieminekļi – rūpīgi nomazgāti no ziemas laikā sakrājušās putekļu kārtas. Pilsētas parkos notiek rosība – čaklas rokas sagatavo puķu dobes vasaras puķu ziedēšanai. Klāt ir koku stādīšanas laiks. Veco, izzāģēto koku vietā tiek iestādīti jauni, veidotas jaunas koku alejas.
Visa gada garumā tiek piesaistīti papildus darbinieki dažādu uzkopšanas un labiekārtošanas darbu veikšanai. Pavasaris un vasara ir laiks, kad papildus darba rokas ir visvairāk vajadzīgas, jo darāmā ir daudz.
Sadarbībā ar pilsētas būvvaldi un ainavu arhitektu tiek realizētas jaunas idejas atpūtas vietu labiekārtošanā un apzaļumošanā, lai pilsētas iedzīvotājiem parku zaļā zona kļūtu pieejamāka un patīkamāka brīvā laika pavadīšanai. Pavasara saules stari ir izkausējuši ziemas sniega segu, pilsētas novadsistēmai atkušņu ūdeņi jāaizvada prom un Zemgales līdzenumā tas nav viegls uzdevums. “Pilsētsaimniecības” pārraudzībā atrodas 20 sūkņu stacijas, kuras pārsūknē lietus un palu ūdeņus, lai radītu ūdenim nepieciešamo kritumu un tas atrastu ceļu uz upēm. Sūkņiem tiek veikta regulāra apkope, tos izceļ no sūknētavu šahtām un pārliecinās, ka tie strādās nevainojami. Šīs sistēmas darbojas arī kā aizsargbarjera pilsētai palu laikā – tad visas ūdens notekas tiek nosprostotas, lai upju ūdeņi neieplūstu pilsētā. Svarīgs ir katrs posms un tādēļ arī grāvji tiek tīrīti un atjaunoti, nomainītas caurtekas, izpļauti meldri un krūmi.
Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” rūpējas par 18 lielākiem un mazākiem tiltiem. Piesaistot speciālistus, tiek veiktas regulāras tiltu tehniskā stāvokļa pārbaudes, lai tie kalpotu ilgi un droši. Tiek nostiprinātas konusu konstrukcijas un salabotas deformācijas šuves.
Ielu remonti tiek rūpīgi plānoti, izvērtējot asfalta seguma stāvokli un satiksmes intensitāti. Tiek veikti uzmērījumi, aprēķini un sagatavota remonta dokumentācija. Ielu segumi, kuri laika gaitā nokalpojuši, tiek pilnībā nofrēzēti un uzklāts jauns asfalts, bet vietās, kur brauktuves ir labākā stāvoklī, tās tiek uzturētas aizpildot plaisas ar bitumena masu, jo atkušņu ūdenim iesūcoties asfalta spraugās un sasalstot, tiek bojāts ceļu segums. Ielas, kuras gaida savu kārtu lielākam remontam, tiek sakoptas, aizpildot bedrītes ar asfaltu. Lai remonts būtu efektīgs un pildījumi ilgāk turētos, šim darbam tiek izvēlēts sauss un silts laiks.
53 procenti no Jelgavas pilsētas ielām ir ar grants segumu, īpaši privātmāju rajonos. Viens no darbiem, kurš tiek veikts regulāri, ir ceļu greiderēšana. Intensīvākas satiksmes posmos grants ceļš tiek noklāts ar īpašu maisījumu, kurš neļauj putekļu mākoņiem pacelties zem braucošo automašīnu riteņiem.
“Pilsētsaimniecības” uzdevums ir arī rūpēties par ceļu satiksmes drošību Jelgavas pilsētā. Viens no pavasara darbiem ir ielu horizontālo apzīmējumu atjaunošana. Pēc ziemas perioda uz brauktuvēm baltais marķējums pabalējis un tas jāpadara labāk pārredzams gan braucējiem, gan kājāmgājējiem. Ik dienu tiek apsekotas ielas, lai izvērtētu nepieciešamos pasākumus ceļu satiksmes drošības jomā, apzināts darāmo darbu apjoms, kas būtu jāveic, lai pilnveidotu drošību uz Jelgavas ielām. Kā arī savlaicīgi brīdināt iedzīvotājus par nepieciešamajiem ielu remontiem un satiksmes ierobežojumiem. Tiek izvērtēta luksoforu darbība un veikti pasākumi, lai maksimāli vienmērīgi un ātri nodrošinātu mašīnu plūsmu, izveidotas jaunas gājēju pārejas, uzstādīts papildus apgaismojums ielu krustojumos, veikti pasākumi, lai tie būtu pārredzami, uzstādītas jaunas ceļa zīmes, ja tādas nepieciešamas. “Pilsētsaimniecības” pārziņā ir arī ielu apgaismojumu tīkli 270 km kopgarumā un 6200 laternu, ikdienas darbi ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, apgaismojuma tīklu bojājumu novēršanu un jaunu objektu būvniecību.
Vasarā krāšņākā pilsētas rota ir ziedošās puķu dobes. Vairāk nekā 65 tūkstoši dažādu puķu un krāšņumaugu priecē garāmgājējus parkos, promenādēs un ielu apstādījumos. Katru gadu tiek izstrādāts jauns stādījumu dizains. Sākotnēji tiek veidotas dažādas skices, kuras ļauj izvēlēties labāko variantu un pārsteigt jelgavniekus ar ziedošo un dekoratīvo augu daudzveidību. Pilsētas pārraudzībā ir arī zāliena kopšana vairāk nekā 320 hektāru kopapjomā. Pļaušanas intensitāte atkarīga no zaļās zonas pielietojuma. Atpūtas vietās zālājs tiek pļauts biežāk. Lai pilsēta izskatītos sakopta un skaista, svarīga ir arī koku un krūmu vainagu veidošana. Katru gadu vairāk nekā 800 pilsētas kokiem un krūmiem tiek veidoti vainagi.
“Pilsētsaimniecības” speciālisti izstrādā apstādījumu dizaina skices, kuras tiek realizētas, lai radītu vienotu pilsētas zaļo zonu dizainu. Pavasaros parkus rotā lieldienu rotājumi, kuri vēlāk tiek nomainīti ar dažādiem dabas materiālu veidojumiem, kas papildina ziedošās puķu dobes.
Viena no jaunākajām idejām Jelgavā ir piecu dizaina dārzu izveide. 50 kvadrātmetru lielā laukumā tapusi “Vides Mozaīka”, kur realizētas dārza dizaineru neordināras idejas, kas padara pilsētvidi interesantu un pievilcīgu, gan Jelgavas iedzīvotājiem, gan tūristiem.
Lielākais pasākums vasarā ir pilsētas svētki, kuri tradicionāli tiek svinēti maija beigās. “Pilsētsaimniecības” darbiniekiem šis ir kā vasaras sākuma darbu atskaites punkts – visām puķu dobēm jāzaļo – pilsētai ir jābūt sakārtotai un sakoptai.
Viens no kulminācijas pasākumiem ir svētku gājiens, kurš pulcē Jelgavas pilsētas iestāžu un uzņēmumu darbiniekus, kā arī pilsētas iedzīvotājus. Katru gadu arī “Pilsētsaimniecības” kolektīvs kopā ar pārējiem jelgavniekiem dodas svētku gājienā, sajūtot kopības sajūtu un gandarījumu par padarīto darbu.
2016. gadā Jelgava ir kļuvusi par pirmo “Latvijas Jauniešu galvaspilsētu”. Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā tika ņemts vērā gan žūrijas vērtējums, gan publiskās balsošanas rezultāti. Par labu Jelgavai visvairāk bija nobalsojuši tieši jaunieši. Jau izsenis Jelgava tiek dēvēta par studentu pilsētu, tādēļ daudzi infrastruktūras objekti ir plānoti, lai jaunieši interesanti un saturīgi varētu pavadīt brīvo laiku. “Pilsētsaimniecības” uzdevums ir uzraudzīt pilsētā izvietotos trenažieru laukumus un izveidot jaunus, plānot aktīvās atpūtas, kā arī bērnu rotaļu laukumu izbūvi.
Pēdējo 15 gadu laikā Jelgavā ir rekonstruētas un pārbūvētas ielas vairāk nekā 50 kilometru kopgarumā. Katru gadu būvniecības darbi turpinās, piesaistot līdzekļus arī no ES stuktūrfondiem. Ielas tiek rekonstruētas plānveidīgi un pārdomāti. Līdzās brauktuvju segumiem tiek izveidoti gājēju celiņi ar nobrauktuvēm bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem, izveidotas joslas velobraucējiem. Daudzviet, kur ielām nav bijušas izbūvētas ietves, tās tiek ieplānotas iedzīvotāju ērtībai. Rekonstruējot ielu, tiek pārbūvētas arī pazemes komunikācijas, noregulētas kanalizācijas akas un ierīkots ielu apgaismojums. “Pilsētsaimniecības” pārziņā ir plānot un uzraudzīt šo apjomīgo darbu procesu.
Jelgavas pilsētas teritorijas zaļā rota ir vairāk nekā 600 hektāru pilsētai piederoša meža, kas regulāri tiek kopts. “Pilsētsaimniecības” speciālisti apseko mežus, lai noteiktu darāmo darbu apjomu. Tiek koptas stigas, uzturēta meža meliorācija, veikta robežu uzmērīšana, regulāri tiek pārbaudīts meža veselības stāvoklis.
Viens no uzdevumiem ir arī apsaimniekot un uzturēt kārtībā 8 pilsētas kapsētas un 5 piemiņas vietas. Tas ir ikdienas darbs – zāles pļaušana, sniega tīrīšana, sauso zaru izzāģēšana, celiņu piebēršana un vēl daudzi citi kapu infrastruktūrai piederīgi darbi.
Vasaras vidus ir laiks, kad “Pilsētsaimniecības” speciālistu veikums ir pamanāms ik uz soļa – Jelgava zied. Acis priecē bagātīgi sazēlušas puķu kompozīcijas. Pasta sala, promenāde un pludmale kļuvušas par jelgavnieku iemīļotām atpūtas vietām. Pastaigā var izbaudīt izgaismoto strūklaku mirgu un rāmo upes plūdumu. Vasarās ar laivām, jahtām, katamarāniem un senatnīgiem kuģīšiem ir iespēja izbraukt burvīgā izbraucienā pa Lielupi un Driksu. Braucot pa upi, var vērot pilsētas panorāmu, Pasta salas sakoptās atpūtas zonas, Jelgavas pils varenību un palienu pļavu daudzveidību. Pasta sala ir piemērota aktīvās atpūtas piekritējiem, jo te var skiet un nūjot, spēlēt volejbolu, pārvietoties ar velosipēdu. Protams, var vienkārši baudīt atpūtu pludmalē un peldēties. “Pilsētsaimniecības” darbinieki ik dienu rūpējas par Jelgavas infrastruktūras sakoptību, bet vasaras periodā īpaša uzmanība tiek veltīta atpūtas zonām. Darāmā ir daudz – pludmalē jāpapildina smiltis, jāraugās, lai bojas atrastos paredzētajās vietās un brīdinātu peldēt gribētājus, jāizpļauj upju krasti, lai tie neaizaugtu.
Pasta sala ir kļuvusi par dažādu kultūras pasākumu un svētku norises vietu. Svētku neredzamā daļa ir rūpīgi plānots un saskaņots darbs – daudzu pašvaldības iestāžu sadarbība. “Pilsētsaimniecības” darbinieku uzdevums ir nodrošināt infrastruktūru pasākumu norisei, piemēram, elektrības un ūdens pieslēgumus, uzraudzīt smilšu pārvietošanu Smilšu skulptūru festivāla laikā un vēl daudzas citas lietas. Svētku sajūtu nedrīkst sabojāt pat mazākais sīkums – viss ir svarīgs.
Lai operatīvāk un efektīvāk apsaimniekotu pilsētu, tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas. Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā sadarbojas četras struktūrvienības: Krīzes situāciju novēršanas vadības centrs, Pašvaldības policijas Operatīvās vadības nodaļa, Satiksmes vadības centrs un dispečerpunkts. Šeit pilsētas infrastruktūra tiek uzmanīta diennakts režīmā: automašīnu plūsma pilsētā, satiksmes un iedzīvotāju drošība, tiek uzraudzīts vai strādā visi luksofori un vai iedegts ielu apgaismojums, saņemtas ziņas no piecām pilsētas meteostacijām, kuras ļauj pieņemt operatīvus lēmumus par brauktuvju tīrīšanu un kaisīšanu ziemas periodā un informēt iedzīvotājus par gaisa temperatūru pilsētā. Šeit nonāk arī ziņas par ūdens līmeņa augstumu Lielupē un Svētē. 24 stundas diennaktī ir iespējams redzēt, vai pilsētā strādā visas 20 notekūdeņu sūknētavas un 10 notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kā tās reaģē, palielinoties ūdens līmenim. Sadarbībā ar “Pilsētsaimniecības” speciālistiem tiek operatīvi novērsti infratsruktūras bojājumi. Dispečerdienests uzklausa iedzīvotāju ierosinājumus un sūdzības un nodod atbildīgajiem dienestiem.
Interneta vidē ir izveidota interaktīva karte, ar kuras palīdzību iedzīvotāji var pieteikt savas sūdzības un ierosinājumus par pilsētvides problēmām un sekot līdz to novēršanas gaitai, piemēram, par izdegušām ielu apgaismojuma spuldzēm, aizsprostotām grāvju caurtekām, sabojātām vai sagrozītām ceļa zīmēm, ielu seguma bojājumiem. Tādejādi var saņemt operatīvu atbildi par plānoto darbu termiņiem un izpildi. Ja nepieciešams, “Pilsētsaimniecības” speciālisti tiekas ar iedzīvotājiem, lai labāk apzinātu un izprastu situāciju.
Jelgava ir viena no pirmajām Latvijas pilsētām, kurai izveidota ģeogrāfiskas informācijas sistēma, kurā redzamas visas pilsētas komunikācijas, robežplāni un pilsētas apbūve. “Pilsētsaimniecības” speciālisti nepārtraukti aktualizē informāciju, lai plānojot un pieņemot lēmumu par Jelgavas infrastruktūras uzlabojumiem, to varētu izdarīt operatīvi un precīzi.
Rudens Jelgavas parkus iekrāso zeltainus. Pirmo salnu skartie puķu stādījumi sakopti un sagatavoti ziemošanai. Dobes sasedz ar mulču, lai nākamvasar tās atkal varētu priecēt ar ziemciešu ziedēšanu. Ir lapkritis un tas ir apjomīgs darba lauks pilsētas parkos un apstādījumos.
Liela uzmanība rudeņos jāveltī lietus ūdens novades sistēmai. Stiprākā lapkritī noteku restes nosprostojas un tās ir regulāri jātīra, lai lietavas nepārpludinātu brauktuves. Jaunākās tehnoloģijas tiek pielietotas, lai atrastu lietus ūdens novadsistēmās problēmas un operatīvi tās novērstu.
Jāsteidz pirms sala nogreiderēt ielas, lai ceļam sasalstot, tas būtu līdzens. Lai rudens lietavas nebojātu ceļu segumu, tiek noņemts nomaļu apaugums.
Oktobra sākumā pilsētas strūklakas iemieg. Visas ūdens padeves sistēmas tiek izslēgtas, izskalotas. Daudz darba ir Pasta salas atpūtas zonā – pontona laipas tiek izceltas no ūdens, novākti aktīvās atpūtas trenažieri. Kā viena no rudens prioritātēm ir ielu apgaismojums. Tiek pārregulēts ielu apgaismojuma režīms atbilstoši diennakts tumšā laika periodam, regulāri apsekota pilsēta, lai visas apgaismes sistēmas darbotos un pilsēta būtu gaiša.
Rūpīgs un apjomīgs darbs “Pilsētsaimniecības” speciālistiem ir gatavošanās valsts proklamēšanas gadadienai. Katru gadu valsts svētkos Jelgavas ielas un skvēri tiek īpaši izrotāti, lai ik katram radītu kopības sajūtu ar Jelgavu un valsti.
Ziemas periods ir plānošanas un jaunu projektu izstrādes laiks. Darbs notiek pie topogrāfiskajiem uzmērījumiem, projektu saskaņojumiem, dokumentācijas sagatavošanas, lai pavasarī varētu realizēt gan pilsētas labiekārtošanas, gan būvniecības projektus. Tiek veidotas jaunas skices puķu apstādījumiem un izstrādātas jaunas idejas pilsētas rotājumiem.
Kad Jelgavu pārklāj balta sniega sega, tas ir spraigs darba posms visiem atbildīgajiem dienestiem, lai pilsētas ielas būtu drošas transporta kustībai, ietves notīrītas un nebūtu slidenas. Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā 24 stundas diennaktī pienāk ziņas par gaidāmo laika prognozi. Tiek mērīta gaisa temperatūra pie brauktuvēm, lai laikus varētu paredzēt un novērst apledojumu uz Jelgavas ielām. Daudzas un dažādas tehnikas vienības jau laikus dodas tīrīt ielas un garākas ietves. “Pilsētsaimniecības” darbinieku uzdevums ir koordinēt un uzraudzīt visu šo apjomīgo darba procesu.
Tuvojoties Ziemassvētkiem Jelgava iemirdzas. Tumšajā ziemas laikā mazās dekoru gaismiņas padara pilsētu mājīgāku. Ziemassvētku dekori izvietoti uz ielām, parkos un māju fasādēm. Tiek gaidīta lielā Jelgavas egle, kura jau tradicionāli tiek uzstādīta Hercoga Jēkaba laukumā. Ik gadu tiek padomāts, lai tā izskatītos vēl skaistāka un krāšņāka.
Ir vakars un pilsēta pieklust, ielās iemirdzas spuldzes. Nomodā paliek tie, kas rūpējas, lai pilsēta sakopta un atpūtusies varētu mosties jaunai dienai, lai jūs zinātu – viss ir kārtībā.