Turpinās Jelgavas teritorijā esošo grāvju reģistrēšana
Ziemas sezonā notiek aktīvs darbs pie meliorācijas kadastra informācijas sistēmas aktualizēšanas, kas ir lielāka izmēra un nozīmes grāvju uzrādīšana kartē. Šī informācija iedzīvotājiem ir pieejama un noderīga, lai labāk izprastu vai prognozētu sava īpašuma tuvumā esošo upju un gāvju ūdens novades sistēmu ietekmi.
JVPI “Pilsētsaimniecība” veic pašvaldības teritorijā esošo grāvju tīrīšanu un aktualizē informāciju datubāzē, lai veidotos upju un grāvju vienota noteces kopsistēma. Pēdējie reģistrētie novadgrāvji ir Nr. 38213:208, 38271:157, 385211:K:28, 385211:K:2. Sīkāk ar situāciju konkrētās teritorijās iedzīvotāji var redzēt vietnē Melioracija.lv. Meliorācijas kadastra informācijas sistēma ir valsts informācijas sistēma, un tās pārzinis ir valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ). Meliorācijas kadastrs satur teksta datus, kas ietver informāciju par meliorācijas sistēmas kvantitatīvo un kvalitatīvo stāvokli un statusu, telpiskos datus, kas ietver meliorācijas kadastra plānus un kartes analogā un digitālā formā, kuros attēlotas meliorācijas sistēmu ūdensnotekas, ūdensnoteku sateces baseinu un meliorētās zemes robežas, meliorācijas sistēmu būves un ierīces un hidrometrijas posteņi ar to meliorācijas kadastra apzīmējumiem.
Jelgavas valsts pilsētas teritorijas apbūve palielinās un liela daļa jaunu apbūves teritoriju veidojas uz bijušām lauksaimniecības zemēm, kur tika izbūvētas gan cauruļvadu drenāžās, gan grāvju sistēmas, gan iegādājoties īpašumus, gan projektējot par šīm sistēmām ir jāzina, lai pareizi pārbūvētu, atjaunotu un nepieļautu iespēju, ka lielā nokrišņu daudzuma dēļ applūst teritorijas un tiek nodarīti zaudējumi iedzīvotāju un pašvaldības īpašumiem.
Šobrīd pilsētā liela daļa jaunu apbūves teritoriju veidojas uz bijušām lauksaimniecības zemēm, kur tika izbūvētas gan cauruļvadu drenāžas, gan grāvju sistēmas. Iegādājoties īpašumus vai projektējot, būtiski zināt par šīm sistēmām, lai pareizi pārbūvētu, atjaunotu un nepieļautu iespēju, ka lielā nokrišņu daudzuma dēļ applūst teritorijas un tiek nodarīti zaudējumi iedzīvotāju un pašvaldības īpašumiem.